Значення офтальмологічної служби
в структурі центру «Кришталик»

Навчально-реабілітаційний центр „Кришталик” – це учбовий заклад, де навчаються діти зі значним та стійким порушенням зору за програмою для сліпих та слабозорих дітей. Тому учбово - виховний та лікувальний процеси відбуваються одночасно та паралельно, і роль офтальмологічної служби значна.

Офтальмологічне відділення СМППС здійснює діагностику, лікування, профілактику і спостереження за дітьми з порушенням органу зору.

Офтальмологічний кабінет обладнаний сучасною медичною апаратурою.

Робота офтальмологічної служби здійснюється за планом, затвердженим директором реабілітаційного центру.

Протягом учбового року здійснюється два поглиблених огляду усіх учнів (осінній та весняний).

На основі даних огляду складаються офтальмологічні рекомендації на кожного учня із зазначенням діагнозу, гостроти зору, номеру парти, фізкультурної групи та режиму зорового навантаження.

Ці рекомендації знаходяться в лікувальних журналах та використовуються педагогами нашого центру в навчально-виховному процесі, а також батьками.

Протягом навчального року кожен учень два рази отримує курс апаратного лікування.

Поради лікаря – офтальмолога.

Гарний зір - це неодмінна умова для повноцінного життя будь-якої дитини. За статистикою Міністерства охорони здоров'я України більше мільйона дітей страждають різними очними захворюваннями: короткозорість, далекозорість, косоокістю, астигматизмом, амбліопією.

Лікарі констатують, що за останні 10-15 років значно зросла кількість дітей з патологією зорової системи. Можливість добре бачити цей світ, дуже важлива для дитини: тільки тоді він осягає його у всій повноті. Для самих маленьких головне, щоб зорова система розвивалася правильно. У підлітків - інші проблеми: великі навантаження в школі викликають зорове перевтома, яке може призвести до серйозних захворювань.

Лікарі-офтальмологи нагадують батькам - чим раніше починається вирішення проблем із зором, тим більше можливостей отримати дійсно хороший результат. Зорова система в дитинстві дуже гнучка. На неї легше впливати, вона більш сприйнятлива, ніж у дорослих. Проте з часом ситуація змінюється, головне не упустити сприятливий момент! Функціональне розвиток органа зору починається відразу після народження дитини і триває до 12-14 років. Саме в дитинстві найлегше впоратися з більшістю очних захворювань, не вдаючись до хірургічного втручання. Однак для цього необхідна своєчасна діагностика і вчасно розпочате лікування. Часто від того, коли виявлена ​​хвороба, залежить дуже багато. Адже шанси на успіх можуть дуже швидко зникнути. Не потрібно чекати, поки "таємні" проблеми стануть явними! Приводьте дитину до фахівця, і ви будете впевнені, що його зір розвивається правильно.

Комплексна стимуляція зору

У дитинстві зір ще тільки формується, тому саме в цей час існує благодатний грунт для його виправлення без хірургічного втручання за допомогою терапевтичних методик та комплексної стимуляції зору.

Динамічне спостереження у лікаря

Так як зорова система дитини постійно розвивається, дітям потрібно динамічне спостереження у лікаря. Тільки в цьому випадку завжди можна врахувати виниклі зміни і скорегувати лікувальну або профілактичну програму відповідно до ситуації.

Шановні батьки. Пам'ятайте !

Саме в дитячому віці проблеми із зором добре вирішуються за допомогою самих щадних методів. Якщо ви хочете "запрограмувати зір вашої дитини на довгу і безперебійну роботу, потурбуйтеся про це зараз. Тільки комплексна діагностика може показати, що потрібно в даному конкретному випадку в даний момент. Можливо, вашій дитині взагалі не потрібно проходити лікування. Але рішення про це має приймати тільки лікар! Головне - вчасно до нього звернутися.

Бережіть дитячі оченята! Гарний зір - ключ до щасливого майбутнього!

Кiлькiсть переглядiв: 195