Медична служба

Основні напрямки роботи медичної служби
РНРЦ «Кришталик».

Медична служба закладу представлена лікарем-офтальмологом, лікарем-педіатром, медичними сестрами (дієтсестра, ортоптистка, фізіотерапевтичного кабінету, масажист).

Основні завдання медичної служби:

- збереження здоров’я дітей;
- контроль за дотриманням санітарних норм у закладі;
- організація реабілітаційно-відновлювального процесу в умовах закладу.

Медична служба підкорюється безпосередньо директору закладу,та керується приказами МОЗ України, Конвенцією про права дитини,інструкціями Департаменту охорони здоров’я, а також Уставом закладу.

Структура роботи служби

/Files/images/6_medichna/Склад служби.jpg

/Files/images/6_medichna/Мета служби.jpg

Напрямки роботи медслужби.

1. Лікувально-профілактична робота:

-комплексне обстеження дітей з метою виявлення офтальмологічної патології та супутніх захворювань;
-використання нових методів обстеження та лікування дітей;
-проведення планових поглиблених оглядів дітей 2 рази на рік;
-порівнювальний аналіз результатів поглиблених оглядів;
-щоденний амбулаторний прийом дітей;
-оздоровлення дітей з використанням методів фізіотерапії, лікувального масажу та ЛФК;
-оказання невідкладної допомоги учням.

2. Здійснення медичного контролю за навчально-виховальним процесом:

-відвідування занять з фізичного виховання;
-розподіл дітей по групам з фізвиховання;
-надання пропозицій з поліпшення організації навчання та виховання дітей;
-надання рекомендацій працівникам закладу з питань укріплення здоров’я учнів;
-участь у роботі педагогічного совєту та ПМПК.

3. Санітарно-профілактична робота:

-контроль за проведенням медичних оглядів працівників;
-виявлення та отсторонення від занять хворих учнів;
-проведення карантинних заходів у випадку інфекційних захворювань;
-проведення профілактичних щеплень;
-контроль за організацією харчування дітей;
-контроль за санітарним станом приміщень закладу;
-санітарно-просвітницька робота.

4. Ведення медичної документації.

Для оптимізації реабілітаційного та корекційно-відновлюваного процесу в центрі працюють спеціалізовані кабінети.

/Files/images/6_medichna/Фото 1.jpg

Кабінет охорони зору

Цей кабінет несе функцію медичної реабілiтації дiтей, для поліпшення або повного відновлювання втрачених функцiй органу зору. Медичні працівники в своїй роботі активно застосовують плеопто-ортоптичне лікування як засіб реабілітації дітей з порушенням зору, завдяки наявності у центрі сучасних офтальмологічних апаратів. Це – Лазер-СМ 5, який має стимулюючу дію, застосовується при амбліопії різного генезу, короткозорості, далекозорості, міопії, гіперметропії, астигматизмі, дистрофії захворюванні рогівки, сітківки і зорового нерву. Апарат спектральний офтальмологічний АСО-1, дія якого заснована на квантовій теорії живої матерії. Застосовується для лікування амбліопії, короткозорості, далекозорості, дистрофії сітківки. «Фосфен»-mini призначений для стимулювання і лікування захворювань зорового нерва, сітківки та аномалій рефракції. «Панорама» - для лікування амбліопії будь-якого характеру. «Струмок» - активно застосовується при лікуванні та стабілізації міопічного процесу, також для тренування акомодації ока. «Сіноптафор»- для діагностування та лікувальних процедур при косоокості та порушенні бінокулярного зору. Тренажер - масажер «Бриз» - застосовується як для лікування так і для профілактики різних очних захворювань.

Як крок вперед до технічного прогресу кабінет охорони зору центру забезпечений спеціальними комп’ютерними програмами :

«Релакс/Тренінг» – програма для лікування амбліопії, міопії і профілактики спазму акомодації;

—«Контур» – для лікування амбліопії, відновлення і розвитку бінокулярного зору;

—«Страбізм» – програма для лікування косоокості;

—«АЙ» – призначена для діагностики та лікування амбліопії і косоокості, відновлення і розвитку бінокулярного зору;

—«Клинок» – для диференціальної діагностики і кількісної оцінки порушень бінокулярного зору у дітей, починаючи з 4-5 річного віку, а також для корекції і розвитку бінокулярних функцій;

—«Квітка» – комплексна інтерактивна комп’ютерна програма для діагностики і лікування косоокості;

—«Чибіс» – призначена для діагностики порушень бінокулярного стеріозору, функціонального лікування бінокулярних розладів;

—«Павучок», «Хрестик» – для лікування амбліопії.

Фізіотерапевтичний кабінет

Фізіотерапевтичні процедури здійснюють на організм більш фізіологічний вплив, ніж більшість лікарських засобів. Вони викликають як неспецифічні, так і специфічні реакції організму, які забезпечують основний лікарський ефект.

Завдання фізіотерапії - це досягнення найбільшого терапевтичного ефекту при найменшому навантаженні.

/Files/images/6_medichna/Фото 2.jpg

Фізіотерапевтичний кабінет РНРЦ «Кришталик» обладнаний такими апаратами: небулайзери, парові інгалятори, апарат УЗТ-101Ф, апарат УВЧ, апарат Магнитер, апарат КУФ, апарат «Серагем».

Інгаляційна терапія - це введення до організму шляхом вдихування лікувальних та біологічно-активних речовин у лікувальних та профілактичних цілях. Проведення інгаляцій супроводжується зниженням в’язкості мокротиння, що забезпечує поліпшення Ії виведення із дихальних шляхів.

Лікувальні єфекти: протимікробний, проти запалювальний, відхаркувальний, бронхолітичний.

Показання:гострі та хронічні захворювання ВДШ, бронхів та легенів.

Протипоказання: індивідуальна непереносимість до лікувальних речовин, емфізема легенів, гіпертонічна хвороба, та ін.

Небулайзер - це прибор, який дозволяє розпилювати ліки у вигляді дрібного аєрозоля, який при вдихуванні може дістатись до найбільш складно досяжних ділянок легенів. При цьому розмір розпилюванних часток зменшується до 5 мікронів, що дозволяє проникнути до найменших бронхів, єфективно діючи на запалювальний процес. При роботі апарата створюється хмаринка прохолодної мілко дисперсної рідини. Маленька маса та розмір небулайзера створюють комфортність у використанні.

Ультразвукова терапія (УЗТ) - оказує противозапальну дію, покращує загальні та місцеві обмінні процеси, поліпшує трофіку тканин, зняття больового синдрому.

Можливо використання ультразвука з лікувальними речовинами (ультрафонофорез), що забезпечує більш глибоке проникнення ліків та посилення їх дії.

Апарат короткохвильового ультрафіолетового випромінювання (КУФ).

Лікувальні єфекти: бактерицидний, імуностимулюючий, протизапалювальний.

Показання: запальні захворювання носоглотки, вуха.

Протипоказання: повишена чутливість шкіри та слизових оболонок до УФО.

Ультрависокочастотна (УВЧ) терапія-лікування за допомогою дистанційної дії електромагнітного поля ультрависокої частоти.

Показання: запалювальні процеси ВДШ, суглобів, шкіри, нирок та ін.

Протипоказання: стенокардія, кровоточивість, вагітність та ін.

УВЧ-терапія супроводжується виділенням у тканинах внутрішнього ендогенного тепла, яке і є найважливішим фактором лікування, єлектричне поле УВЧ посилює кровообіг та обмін речовин, зменшує больовий синдром.

Апарат Магнитер-АМТ 02 використовується для оказання терапевтичної дії пульсуючим магнітним полем, яка характеризується поступовим розвитком лікувальних єфектів.

Показання: неврологічні прояви остеохондроза хребта, невралгії, поліневропатії, ВСД, наслідки перенесених порушень мозкового кровообігу, артрози, артрити та ін.

Протипоказання: схильність до кровотеч, гіпотонія, захворювання в стадії декомпенсації.

Апарат «Серагем»-компакт поєднує в собі найбільш єфективні методи лікування неврологічних захворювань, остеохондроза, захворювань суглобів.

Має знеболювальний, спазмолітичний, заспокійливий єфекти.

Показання: неврози, неврити, ВСД, запальні та дегенеративні захворювання суглобів, наслідки травм, остеохондроз, захворювання органів дихання, серцево-судинної системи та ін.

Протипоказання: операції на хребті, вагітність, гіпертермія, гострий інфаркт міокарду, активні форми туберкульозу.

Кабінет масажу робота якого спрямована на досягнення найбільш терапевтичного ефекту при найменшому навантаженні на організм шляхом посилення специфічного і ослаблення неспецифічних компонентів дії фізичних чинників та фізичну реабілiтацію, поліпшення або повне відновлювання порушених функцiй опорно-рухового апарату дiтей з вадами зору. Кабінет оснащений лікувальним ліжком «Серагем».

Лікувальний єфект: відновлювання функцій хребта, мязів, поліпшення кровообігу, зменшення больових відчуттів, зняття запалювальних процесів.

Естетичний єфект: зниження ваги тіла, зменшення жирових відкладень на ділянках талії, сідниць, бедер, поліпшення стану шкіри, волосся, нігтів.

Емоційний єфект: зниження дратівливості, поліпшення загального емоційного стану.Фотогалерея

/Files/images/6_medichna/фото-01.jpgЛечение аномалий рефракции на аппарате «Фосфен»/Files/images/6_medichna/фото-02.jpgЛечение косоглазия на аппарате «Синаптофор»/Files/images/6_medichna/фото-03.jpgЛечение близорукости на тренажере «Ручеек»/Files/images/6_medichna/фото-04.jpgУВЧ - процедура (лечение бронхита)
/Files/images/6_medichna/фото-05.jpgЛечение ринита на КУФ - аппарате/Files/images/6_medichna/фото-06.jpgКомплекс упражнений коррегирующей гимнастики/Files/images/6_medichna/фото-06.jpgРасслабление и вытяжение позвоночника на «Профилакторе Евминова»/Files/images/6_medichna/Фото-08.jpgЗанятия в зале лечебной физкультуры
/Files/images/6_medichna/фото-07.jpgИгра с большим мячом/Files/images/6_medichna/фото-09.jpgМассаж с помощью аппарата «Сераджем»/Files/images/6_medichna/фото-10.jpgЛечебно-оздоровительный массаж
Кiлькiсть переглядiв: 922